אזהרה לצרכן הפרטי

לצערנו כיום מספר אינסטלטורים מציגים עצמם כחברות גדולות ומוסמכות לעבודה מסוג זה, כאשר בפועל מדובר באינסטלטור בודד ללא חברה ולא קיים ברשותו ציוד טכנולוגי מתקדם ( ציוד זה עלותו מאות אלפי שקלים) כמו הציוד שאנו עובדים איתו.

כאשר האינסטלטור מגיע לבית הלקוח נוצר מפח נפש והלקוח שילם את מיטב כספו על תוצאה לא רצויה.

לצערנו תופעה זו הולכת ומתרחבת, על מנת למגר את התופעה רצוי לוודא ולבקש טרם הזמנת השירות את תו תקן הנדרש מהחברה (תקן ISO ) ,הסמכות ואישורים מוכחים, ספק משרד הביטחון (הסינון במשרד הביטחון גדול מאד והכלים לבדיקת חברות העומדים לרשותו גדולים בהרבה מצרכן פרטי).

כמו כן אנו זוכים במכרזי תאגידים שונים ברחבי הארץ ובניהם תאגיד מי אביבים (ת"א) התאגיד הגדול בארץ (אשר גם להם יכולות בדיקה וסינון גבוהים). עוד נקודה לא פחות חשובה המאפיינת חברה רצינית בעלת תקנים מתאימים זה ביטוח מחברת ביטוח מוכרת על העבודה, פגמים בעבודה, על העובדים, ועל רכוש הלקוח בזמן העבודה.

חשוב לדעת כי הלקוח אשר עובדים בביתו גם לו יש חלק באשמה במקרה ועובד אשר הוזמן מטעמו נפצע בעבודה או רכושו של הלקוח נפגע כתוצאה מתקלה או חוסר זהירות. ולכן חשוב ביטוח מתאים אשר מכסה את כל המקרים הנ"ל. אנא בדקו היטב ואל תשימו את כספכם על קרן הצבי.

"המחיר הזול בסוף הוא היקר יותר"

בעיית השורשים בצנרת הינה תופעה שכיחה אשר לצערנו מרבית האינסטלטורים בישראל אינם יודעים להתמודד עם התופעה ומנסים שיטות עבודה שגרתיות אשר גורמות נזקים חמורים לצנרת.

חברתנו מתמחה בחיתוך שורשים בשיטת ה RRS בשיטה זו אנו נעזרים במכונה מיוחדת אשר יובאה על ידנו מארה"ב.
מכונה זו נכנסת לצינור הביוב בקצה המכונה יש ראש הנקרא פלזמה ראש זה מצויד במנוע זעיר אשר מגובה במכונה גדולה (מובנית ברכב ) ויוצרת סילון מים דק בלחץ גבוהה מאוד ומסתובב סביב הצינור וכך חותך את השורשים בחיתוך דק ובצורה מדויקת ביותר ואינו פוגע בצינור.

לחיתוך זה מצטרף זרם מים קבוע מחלקו האחורי של הראש וכך הפסולת נישטפת החוצה אל מחוץ לצינור. לאחר פעולה זו אנו מכניסים מצלמה לביוב (בעלת סיב אופטי) אשר בעזרתה סורקים את הקו לכל אורכו על מנת לוודא שלא נשארו שורשים בצנרת (החיתוך המושלם). ובשלב השני אנו בודקים אם הצינור שבור כתוצאה מחדירת השורשים.
לאחר הצילום במידה והצינור תקין אנו מצפים את הצינור בחומר נגד שורשים בביוב אשר משמר את עבודתנו. .במידה ולאחר הצילום נמצא שהצינור ניזוק ואינו תקין יינתנו חלופות במקום כולל אפשרות לתיקון צינור הביוב.

כיום אנו מצליחים להציל כ95% מהצינורות הנגועים בשורשים בשיטת RRS

תופעות הלוואי של שורשים בביוב

ברוב המקרים סתימות מרובות אשר חוזרות ונשנות לעיתים תכופות יותר ויותר. במקרים הנ"ל מגיע אינסטלטור ובעזרת מוטות ברזל לפתיחת סתימות או לחלופין ספירלה חשמלית כלשהי אשר תופסים את קצוות השורשים בצנרת ותולש אותם. פעילות זו אסורה בתכלית האיסור!!! לאחר הצילום במידה והצינור אינו תקין יינתנו חלופות במקום כולל אפשרות לתיקון צינור הביוב ללא הרס.

אסור לתלוש שורשים בביוב מהסיבות הנ"ל :

לאחר תלישה השורש מתעבה ומתפצל כלומר אנו מזרזים את גדילתו ובמקום בו השורש חדר אל הצינור (ברוב המקרים בין החיבורים ) השורש מתעבה ומתחיל לפתוח פתח רחב יותר בין הצינורות והשורש מועך את הצינור. בזמן תלישה השורש מקבל מעטה שרף אשר מגן עליו מפני הרעלה (חומר נגד שורשים בצנרת לא יעיל במקרה זה).
ברוב המקרים גזע השורש חזק יותר מהצינור יהיה אשר יהיה הצינור (פלסטיק, בטון, אסבסט) ובזמן המשיכה ותלישת השורש, נשברים גם קצוות הצינור, דבר המוביל לכניסת חול מרובה ולקריסת מערכת הביוב . לכן שיטות שגרתיות אשר טובות לפתיחת סתימות רגילות אינן מתאימות לשורשים בצנרת.

באירופה ובארה"ב שיטות שגרתיות אלו אסורות !

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים הבאים

המלצות

בין לקוחותינו

תקלות בצנרת הביוב, בעיקר במבנים ישנים, הן למרבה הצער עניין שכיח. עם זאת, מרבית התקלות הן כאלה שקל יחסית לטפל בהן והטיפול אורך זמן קצר יחסית. עם זאת, יש מקרים שבהם התקלה היא חמורה והטיפול בה מצריך ניסיון ומקצועיות מרובה. אחת התקלות הללו היא שורשים בביוב. מדובר בבעיה לא פשוטה, שיש צורך לטפל בה בצורה מקצועית. אחרת, היא עלולה לחזור על עצמה שוב ושוב.

בתים רבים, בין אם מדובר בבתים פרטיים או במבני מגורים, בנויים כאשר לצידם נטועים עצים. העצים הם ללא ספק מקור להנאה. העצים מעניקים צל, הם נראים טוב ותורמים ללא ספק לשמירה על איכות האוויר. עם זאת, לא אחת קורה שהשורשים של עץ הצומח בסמיכות לבניין המגורים, גורמים לבעיה בביוב. כיוון שהעץ מחפש כל דרך אפשרית להגיע למקורות מים, השורשים שלו מתפשטים במהירות בעיקר אם הם מזהים מקור מים קרוב. וכיוון שמקור המים הקרוב למבנה הוא במרבית המקרים צינור הביוב, הרי שהשורשים מגיעים אליו ומתבססים בתוכו. במקרים רבים, השורשים חודרים מבעד לצינור ויוצרים סתימה שקשה מאד לשחרר אותה. סתימה כזאת ניתן לגלות רק באמצעות צילום קווי ביוב. הבעיה של שורשים בביוב איננה פשוטה, כיוון שטיפול לא נכון בה עלול לגרום לנזק שעלות התיקון שלו תהיה גבוהה.

הטיפול בשורשים בביוב דורש כאמור מקצועיות ומיומנות רבה. הדבר שיש לעשות במקרה הזה הוא לקצץ את השורשים, על מנת לפתוח את הצנרת ולאפשר זרימה תקינה בתוכה. אבל בנוסף לכך, יש לנקוט אמצעים על מנת למנוע או לצמצם ככל האפשר את האפשרות לבעיה דומה. המומחים לאינסטלציה אמונים על טיפול בכל הקשור לשורשים בביוב בצורה איכותית. אם יש לכם בעיה בצנרת, אתם במקום הנכון. צרו קשר כבר  כעת והמקצוענים שלנו יסייעו לכם במציאת פתרון הולם לבעיה. זאת, תך שימוש באמצעים הטכנולוגיים האיכותיים והמתקדמים ביותר.

שורשים בביוב הוא למעשה הכינוי למצב שבו שורשים של עצים ושיחים חדרו לתוך צנרת הביוב, וגרמו לה נזקים עד כדי כך שבמקרים רבים יש צורך להחליף חלק ניכר מהצנרת, ולכל הפחות את קטע הצינור שנפגע מהשורשים. הצטברות של שורשים בצנרת הביוב מתרחשת כאשר צנרת הביוב קרובה או סמוכה לעצים שהשורשים שלהם מוצאים את הדרך לתוך הצנרת עצמה. הכניסה של השורשים לצינור הביוב היא תוצאה של שילוב בין העדר כמות מים מספיקה להתפתחות של העץ מצד אחד, ומצד שני חור או סדק בצנרת המאפשר לשורשים לחדור אליה בחיפושים שלהם אחרי מים. בדרך כלל, במקומות שבהם יש חדירה של השורשים לתוך צנרת הביוב, יש צורך בפעולה מאד אגרסיבית. זאת, על מנת לסלק את השורשים ולחדש את הזרימה התקינה של הביוב.

כבר הוזכרה לעיל העובדה שכניסת שורשים אל תוך צנרת הביוב איננה מבשרת טובות. במקרה הטוב, זרימת המים בביוב תיעצר ויתהוו בו סתימות חוזרות ונשנות. במקרה הפחות טוב, צינור הביוב יתפרק לחלוטין. הטיפול בתופעה של שורשים בביוב מתחיל בזיהוי הבעיה והמיקום המדויק שלה. בשלב הבא יש צורך להסיר את השורשים ולאפשר פתיחה של הצנרת. אם השורשים העמיק ולא ניתן להסיר אותם, יש צורך להחליף את החלק בצנרת שדרכו חדרו אליה השורשים. בכל מקרה, אם הדבר אפשרי יש להרחיק מהצנרת את העץ או העצים שהשורשים שלהם חודרים לתוכה. רוצים לדעת עוד? מעוניינים בסילוק מקצוע של שורשים בביוב? צרו קשר כעת והמקצוענים של המומחים לאינסטלציה יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם לטפל בבעיה במהירות וביעילות. 

שורשים בביוב
5/5