בטון בצנרת יכול להיגרם מסיבות שונות: שאריות בטון שחדרו לצנרת הביוב כתוצאה משיפוץ דירה , הרחבת בית קיים, בניית בית חדש (יציקות בטון שחדרו לביוב) , ועוד לא אמרנו דבר וחצי דבר על בטון בצינור שנגרם כתוצאה מחבלות בשוגג.
כך או כך, לא ניתן להתעלם מהבעיה, ואין שום סיכוי שהיא תיפתר מעצמה. אתם זקוקים לחברת אינסטלציה מקצועית, המצוידת בציוד מהמשוכלל והמתקדם בעולם, בעזרתו ניתן לסלק בטון בצינור , וזאת מבלי לגרום לכל נזק או חבלה למערכת הביוב עצמה.

כיצד מטפלים בבטון בצנרת?

בעזרת רובוט שמתופעל ע"י מפעיל מקצועי. רובוט זה מתופעל מרחוק וחושף בפנינו את מה שמתרחש מתחת לפני הקרקע על גבי צג מחשב, מולו יושב המפעיל ובוחן את התמונות בקפדנות.
רובוט זה מאתר, בין השאר, גם בטון בצינור- את מיקומו ואת סדר גודל הבעיה. רובוט זה מאתר גם גורמים נוספים האחראיים להיוותרות סתימות. למשל שורשים בביוב, גופים זרים וכדומה.

חשוב לציין ולהדגיש כי לרובוט זה אין "חיים משל עצמו". כלומר, הוא מונע ומתנייד אך ורק בכפוף להפעלתו של איש המקצוע ולהוראות שהוא נותן לו.
יתרון נוסף של רובוט זה הוא ביכולת שלו לחדור לאזור הבעיה ולפתור אותה ללא כל גרימת נזק או הרס. במקרים של בטון בביוב הוא מסוגל לפורר את הבטון בצנרת שגורם לסתימה, לפורר אותו לאבקה דקה ובכל לאפשר למים לזרום בחופשיות.

הדרך הטובה ביותר לטפל בבעיית בטון בביוב היא באמצעות רובוט זה. כל פתרון אחר עלול להיות כרוך בנזקים בלתי נמנעים.